Kühtai, Austria

Pisike Kühtai on Austria kõrgeim suusaküla.

Kühtai on paljude austerlaste suusasihtkoht nr 1. Suurtest turistide massidest puutumatu ca 100 aasta vanune  suusakuurort pakub ehedat Tirooli stiili.

Aastaringi elab siin alla 10 inimese. Elu läheb käima igal sügisel lume tulekuga, kui hotellid, restoranid ja väikesed õdusad pubid oma uksed avavad. Endistele keisri perekonna jahimaadele rajatud küla on ehitatud teadlikult suusakülaks, mis võimaldab kõikidesse hotellidesse suuskadega otse treppi sõita. Kõik vajalik on käe-jala juures nii mäel kui külas. See teeb Kühtaist väga mugava ja suusatajasõbraliku mägiküla. Selles kuurordis suusapuhkusel olles on rõhk sõnal „puhkus”.
Kahel päeval nädalas avatakse 3 km pikkune valgustatud nõlv õhtuseks suusatamiseks- lauatamiseks.

Praktiliselt inimtühjad suusanõlvad, mõnusad terrassidega mäerestoranid ja ilusad mägede vaated, teevad Kühtaist täiesti erilise suusakeskuse. Suusapiirkond koosneb Kühtai ja Hochoetzi nõlvadest. Pisike Kühtai on Austria kõrgeim suusaküla (2020 m) mis tagab suurepärased lumeolud hilise kevadeni nii põhja- kui lõunanõlvadel. Eriti hästi sobib see Tirooli pärl lastega peredele ja neile, kes esimest korda Alpides suusatamisega tutvust teevad! Tänu lihtsale ja loogilisele radade süsteemile pole karta eksimist ka kogemusteta sõitjal. Kühtai kodumägi pole kuigi suur – 44 km perfektselt korras suusanõlvu, millele lisanduvad laiad puutumatu lumega väljad. Mäeprofiil on ideaalne – sobiva kaldega metsavabad nõlvad pakuvad sõidulusti nii rajal kui selle kõrval, nii algajale kui eksperdile.
Vaheldust pakub samas orus 15-minutilise suusabussisõidu kaugusel asuv Hochoetzi mägi. Siin on üle 40 km suurema kõrguste vahega suusanõlvu, mis ulatuvad suurepärastelt avaratelt tippudelt metsavahel looklevatele radadele.

Need pakkumised on Sulle

Varajase tellija soodustused

Siit leiad Alpiexpressi suusareisid Austria, Itaalia ja Prantsusmaa parimatele suusanõlvadele. Lisaks uudisena USA ja Šveitsi reisid.

Hooaeg kestab 21.12.2019–21.03.2020.

Alpiexpress
Alpidesse Tallinnast
al 790
või al 72 €/kuu
UUS!

Mainor Traveli suusareisid Austriasse, Itaaliasse, Andorrasse ja Prantsusmaale. Lisaks uued sihtkohad Slovakkia, Sotši ja Colorado USA-s.

Reisid vahemikus 28.12.2019–18.03.2020.

Mainor Travel
Suusareisid Tallinnast
al 600
või al 54 €/kuu
Millega arvestada Soome suusapuhkuse planeerimisel?
Veebruari keskelt kuni märtsi lõpuni on soomlaste endi suusatamise kõrghooaeg, seevastu detsembris enne jõule ja jaanuaris pärast uutaastat saab majakese palju odavamalt.
Soome
Suusakeskused
Milline Prantsusmaa suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Kanada suusakeskused
Milline USA suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
USA suusakeskused
Loe lähemalt
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis