Stockholm, Rootsi

Rootsi Kuningriigi pealinn Stockholm kuulub vaieldamatult Põhjamaade kauneimate linnade hulka. 14 saarel ja 50 sillaga ühendatud Stockholmi kutsutakse ka Põhjala Veneetsiaks.

Suurepäraselt säilinud Stockholmi vanalinn Gamla Stan on imetlusväärne. Keskaegsete ehitiste kõrvale pakub vaheldust ka modernne arhitektuur. Seda peetakse ka kõige paremini säilinud keskaegseks linnaks maailmas. Vanalinnas on keskaegsed kitsad ja looklevad tänavad.

Stockholmi kuningaloss on oma 608 toaga suurim palee maailmas ja loss on rahvale aastaringselt avatud. Siin asuvad veel Riigipäeva hoone, Rüütliordu ruumid, varakamber, Tre Kronori palee-muuseum, relvapalat ja Gustav III antiigimuuseum. Stockholmi katedraal (Storkyrkan), mis leidis esmakordselt ürikutes mainimist aastal 1279 ning on linna vanim ehitis, on ka Rootsi kuningate kroonimise paik ja kuningaperekonna liikmete abiellumise koht.

Linnakärast väsinuna tuleks võtta ette retk Djurgardeni saarele, kus asub maailma esimene vabaõhumuuseum. Kuningliku pargi läheduses asuv muuseum on stockholmi populaarsemaid vaatamisväärsusi, kuhu on kogutud 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad al. 14. sajandist. Skanseni vabaõhumuuseumi juurde kuuluvad ka nukuteater, akvaarium, karussellid, tsirkus, tubakamuuseum, käsitöökojad, poed ja loomaaed. Saarel asub ka Skandinaavia populaarseim muuseum Vasamuseet, kus tutvustatakse 17. saj. meremeeste elu. 1628 uppunud rootsi uhke lipulaev “Vasa” on praegu ainus 17. sajandist pärinev laev maailmas.

Djurgardeni saarel paikneb Rootsi parim lastemuuseum Junibacken ja lõbustuspark Gröna Lund. Muuseumis  ootab ees tõeline muinasjutumaja! Siin saab mh. mängida Pipi Pikksuka Segasummasuvilas ja vaadata lasteteatrit. Muinasjuturong viib reisile läbi Astrid Lindgreni jutustuste. Teid ootavad Pipi, Emil, Karlsson, Ronja ja vennad Lõvisüdamed! Lõbustuspargis leidub lisaks atraktsioonidele ka vabaõhulavadel toimuvaid kontserte ja nukuteatri etendusi.

Stockholmi avastamisväärt kultuurielamused

10.05.2013 Eliine Rannajoe

Stockholm on tõeline lühipuhkuse paradiis, kus meelelahutust jagub igale maitsele. Puhkust planeerides heida pilk kindlasti peale lõbustus- ja teemaparkide ülevaatele ning 5 ootamatule soovitusele, kuidas oma päev Stockholmis veelgi põnevamaks muuta. Kui lastele poevad hinge Junibacken ning Gröna Lund, siis veidi suurematele pakub äratundmisrõõmu ja silmailu näiteks mais avatav ABBA muuseum ning fotograafiamuuseum. Meie reisikonsultandid […]

Loe edasi...

Stockholmi külastus sobib hästi ka lastega peredele. Stockholmi loomaaias Skansen Zoo`s, on esindatud üle 70 liigi loomi. Samuti on olemas laste loomaaed väikeloomadega.

 
Huvitavad sihtkohad

Need pakkumised on Sulle

Naudi meresõitu Helsingisse MS Finlandia pardal!

Liinireisid, päevareisid, erinevad paketid.

Eckerö Line
Soodsalt Soome!
al 15

Veeda Stockholmis mõnus suvine päev kahekesi, sõpradega või perega!

Laevad väljuvad Tallinnast iga päev kell 18.00.

Päev Stockholmis
Tallinki merereis
Küsi pakkumist

Kas tead, et keiserlikku pealinna Peterburi saab merereisiga viisavabalt!

Linna vaatamisväärsused nagu Ermitaaž, Vene muuseum, Talvepalee, lossid ja kindlused on teinud selle linna maailmakuulsaks.

Viisavaba reis
Keiserlik Peterburi
al 253
või al 23 €/kuu
Elamused perega

Soome erinevad vee-, lõbustus- või teemapargid nii Helsingis ja Vantaas kui ka Turus.

Elamuspileteid saab soetada koos Viking Line'i laevapiletitega.

Viking Line'iga Soome
al 97
Perega  Rootsi teemaparkidesse

Erinevad vee-, lõbustus- või teemapargid nii Stockholmis kui ka mujal Rootsis.

Elamuspileteid saab soetada koos Viking Line'i laevapiletitega.

Viking Line 
Elamusreis neljale Rootsi
al 188
või al 17 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis