Stockholm

Rootsi

Rootsi Kuningriigi pealinn Stockholm kuulub vaieldamatult Põhjamaade kauneimate linnade hulka. 14 saarel ja 50 sillaga ühendatud Stockholmi kutsutakse ka Põhjala Veneetsiaks.

Suurepäraselt säilinud Stockholmi vanalinn Gamla Stan on imetlusväärne. Keskaegsete ehitiste kõrvale pakub vaheldust ka modernne arhitektuur. Seda peetakse ka kõige paremini säilinud keskaegseks linnaks maailmas. Vanalinnas on keskaegsed kitsad ja looklevad tänavad.

Stockholmi kuningaloss on oma 608 toaga suurim palee maailmas ja loss on rahvale aastaringselt avatud. Siin asuvad veel Riigipäeva hoone, Rüütliordu ruumid, varakamber, Tre Kronori palee-muuseum, relvapalat ja Gustav III antiigimuuseum. Stockholmi katedraal (Storkyrkan), mis leidis esmakordselt ürikutes mainimist aastal 1279 ning on linna vanim ehitis, on ka Rootsi kuningate kroonimise paik ja kuningaperekonna liikmete abiellumise koht.

Linnakärast väsinuna tuleks võtta ette retk Djurgardeni saarele, kus asub maailma esimene vabaõhumuuseum. Kuningliku pargi läheduses asuv muuseum on stockholmi populaarsemaid vaatamisväärsusi, kuhu on kogutud 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad al. 14. sajandist. Skanseni vabaõhumuuseumi juurde kuuluvad ka nukuteater, akvaarium, karussellid, tsirkus, tubakamuuseum, käsitöökojad, poed ja loomaaed. Saarel asub ka Skandinaavia populaarseim muuseum Vasamuseet, kus tutvustatakse 17. saj. meremeeste elu. 1628 uppunud rootsi uhke lipulaev “Vasa” on praegu ainus 17. sajandist pärinev laev maailmas.

Djurgardeni saarel paikneb Rootsi parim lastemuuseum Junibacken ja lõbustuspark Gröna Lund. Muuseumis  ootab ees tõeline muinasjutumaja! Siin saab mh. mängida Pipi Pikksuka Segasummasuvilas ja vaadata lasteteatrit. Muinasjuturong viib reisile läbi Astrid Lindgreni jutustuste. Teid ootavad Pipi, Emil, Karlsson, Ronja ja vennad Lõvisüdamed! Lõbustuspargis leidub lisaks atraktsioonidele ka vabaõhulavadel toimuvaid kontserte ja nukuteatri etendusi.

 

Huvitavad sihtkohad

Õppereis Soome ja Viking Glory’ga tutvumas

03.11.2023
Estraveli töötajad Külli Rebane, Monica Unt, Kaire Klaus, Laura Kõrgvee, Lii Haugasmägi, Maria Uibokand, Krista Punane ja Evelin Maddison

Estraveli töötajad Külli Rebane, Monica Unt, Kaire Klaus, Laura Kõrgvee, Lii Haugasmägi, Maria Uibokand, Krista Punane ja Evelin Maddison said oktoobris Viking Line’i kutsel minna tutvuma uue Viking Glory laeva ja Soome hotellidega.

Loe edasi...

Muljeid Tallinki õppereisilt Stockholmi

02.06.2023
Estraveli e-äri spetsialist Maya Feliisa Poom ja tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Diana Rebane

Estraveli e-äri spetsialist Maya Feliisa Poom ja tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Diana Rebane käisid mai alguses mõnepäevasel Tallinki õppereisil Stockholmis läbi Helsingi. Õppereisi eesmärk oli tutvuda Tallinki laevadega (My Star, Silja Symphony ja Baltic Queen) ning Stockholmi vaatamisväärsustega.

Loe edasi...

Stockholmi külastus sobib hästi ka lastega peredele. Stockholmi loomaaias Skansen Zoo`s, on esindatud üle 70 liigi loomi. Samuti on olemas laste loomaaed väikeloomadega.