🎁 JÕULUKUU ERI: majutusega spaapuhkus kahele al 39 €. Vaata pakkumisi »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Stockholm

Rootsi

Rootsi Kuningriigi pealinn Stockholm kuulub vaieldamatult Põhjamaade kauneimate linnade hulka. 14 saarel ja 50 sillaga ühendatud Stockholmi kutsutakse ka Põhjala Veneetsiaks.

Suurepäraselt säilinud Stockholmi vanalinn Gamla Stan on imetlusväärne. Keskaegsete ehitiste kõrvale pakub vaheldust ka modernne arhitektuur. Seda peetakse ka kõige paremini säilinud keskaegseks linnaks maailmas. Vanalinnas on keskaegsed kitsad ja looklevad tänavad.

Stockholmi kuningaloss on oma 608 toaga suurim palee maailmas ja loss on rahvale aastaringselt avatud. Siin asuvad veel Riigipäeva hoone, Rüütliordu ruumid, varakamber, Tre Kronori palee-muuseum, relvapalat ja Gustav III antiigimuuseum. Stockholmi katedraal (Storkyrkan), mis leidis esmakordselt ürikutes mainimist aastal 1279 ning on linna vanim ehitis, on ka Rootsi kuningate kroonimise paik ja kuningaperekonna liikmete abiellumise koht.

 

Huvitavad sihtkohad

Ooper – reisile lipsu ja õhtukleidiga kohvris

15.02.2014
Helen Ennok / Estraveller

Ooperikülastus võib iseenesest ollagi mõne reisi põhieesmärk, kuid ka neil, kes nii suured kultuurigurmaanid ei ole, tasub oma (linna)puhkust rikastada õhtuga mõnes rohkem või vähem kuulsas ooperimajas.

Loe edasi...

Stockholmi avastamisväärt kultuurielamused

10.05.2013
Eliine Rannajoe

Stockholm on tõeline lühipuhkuse paradiis, kus meelelahutust jagub igale maitsele. Puhkust planeerides heida pilk kindlasti peale lõbustus- ja teemaparkide ülevaatele ning 5 ootamatule soovitusele, kuidas oma päev Stockholmis veelgi põnevamaks muuta. Kui lastele poevad hinge Junibacken ning Gröna Lund, siis veidi suurematele pakub äratundmisrõõmu ja silmailu näiteks mais avatav ABBA muuseum ning fotograafiamuuseum. Meie reisikonsultandid […]

Loe edasi...

Stockholmi külastus sobib hästi ka lastega peredele. Stockholmi loomaaias Skansen Zoo`s, on esindatud üle 70 liigi loomi. Samuti on olemas laste loomaaed väikeloomadega.