Strasbourg

Prantsusmaa

Piiriäärne Strasbourg on segu prantsuse ja saksa kultuuridest, katoliiklusest ja protestantismist. Strasbourg on paljude Euroopa organisatsioonide keskuseks.

Roomlased rajasid siia asustuse juba 2000 aastat tagasi. Hiljem on linn käinud korduvalt käest kätte, olles kord saksa, kord prantsuse linn. Paljude kohalike emakeeleks on üha elsassi keel – segu saksa ja prantsuse keelest.

Kesklinna madalate majade kohal kõrgub 11.-15. sajandil ehitatud gooti katedraali 142-meetrine torn. Ajaloolises Petite France’i kvartalis on imeilusaid mustvalgeid palksõrestikuga maju mitmeid.

Raekoja ees seisab monumendil aukohal Napoleoni sõdade kindral Kléber. Ka saksa esitrükkal Gutenberg on tänu siin linnas kirjapressi leiutamisele tunnistatud monumendi vääriliseks. Linna miljöö, arhitektuur ja eriti kohalik köök on ainulaadne segu prantsuse ja saksa kultuurist.

Tänapäevasel Strasbourgil on tähtis rahvusvaheline roll ning siin paiknevad erinevate rahvusvaheliste organisatsioonide peamajad. Samuti peab siin kord kuus istungeid Euroopa Parlament.

Muljeid luksuslikult Uniworldi jõekruiisilt

15.11.2021
Estraveli Platinum Club teeninduse superviisor Triin Jaanimets

Estraveli Platinum Club teeninduse superviisor Triin Jaanimets käis luksuslikul Uniworldi jõekruiisil ja jagab nüüd reisipilte- ja muljeid. Antud kruiis oli keskendunud Reini jõe äärsetele ajaloolistele lossidele ning kohalikele veinidele.

Loe edasi...

Strasbourg – Prantsusmaa šarmantseim linn

25.01.2007
Jüri Toomel / Estraveller

Strasbourg vaimustas Jüri Toomelit esmakordselt 10 aastat tagasi suvehakul ja päikesepaistes.

Loe edasi...