Mykonos

Kreeka

Luksuslikud hotellid, auhinnatud restoranid, kosmopoliitne õhkkond, imelised veed, disainerbutiigid, elegantsed baarid ja pöörased peod – need on põhjused, miks antud saarele alati tagasi igatsetakse.

Mykonos on Küklaadide saarte peoloom ning Kreeka vastus Ibizale. Selle randadel kubisevad päeval pronksivärvi kehad ja koidikuni vuhisevad läbi superklubide bassijooned. Lisaks saarel pidutsemisele ning rannas peesitamisele pakub saar palju valikuid erinevateks tegevusteks ja põnevate kohtade avastamiseks.

Mykonos ei ole eestlastele nii hästi tuntud kui Santorini, ent ometi on see juba üle 40 aasta üks olulisemaid Kreeka puhkusepaikasid. Kui Santorini peaksid valima pigem romantilisema hingelaadiga inimesed, siis Mykonoselt leiavad oma vabameelsed ja peohimulised. Saare keskus Hora on olemuselt kosmopoliitne, kuid siit ei puudu Kreekale iseloomulik sarm. Valged majad, kitsad tänavad, piltpostkaardilik tuulikuterivi mäekõrgendikul – just sellised on Mykonose tuntuimad vaated.

Saare lääneküljel asuv väike pealinn Hora on Mykonose suuruselt teine vaatamisväärsus randade järel. Saate tundideks unustada ennast kõndima kitsastel jalakäijate teedel, mis on dekoreeritud imeliste bugenvilleatega – taimedega, mis kuuluvad okkaliste dekoratiivviinapuude, põõsaste ja puude perekonda. Tänavatelt leiab ka pisikesi kirikuid, restorane ja butiike. Kõige populaarsemad muuseumid on Mykonose arheoloogiamuuseum ja Egeuse meremuuseum.

Hora linnas domineerivad superklubid Cavo Paradiso, Super Paradise ja Paradise Club on just need klubid, mis meelitavad sinna igal õhtul rahvusvahelisi ja kohalikke DJ-sid. Rannapeod algavad tihti juba pärastlõunal ning kestavad koidikuni – see annab võimaluse ka kõige suurematel peoloomadel kasvõi terve päeva pidutseda.

Perede seas populaarne Elia on Mykonose pikim valge liivaga rand, samas kui Platys Gialos ja Kalafatis sobivad eriti hästi veespordiga tegelemiseks. Edelaosas askeldab rand Ornos kümnete mereäärsete restoranidega.

Sinu 2024. aasta reisihoroskoop

09.01.2024
Estravel

Käes on uus aasta ja kui vajad veidi reisiinspiratsiooni, siis lähene küsimusele sel korral mänguliselt! Võib-olla on hoopis Sinu tähtkuju täiusliku reisisihtkoha avastamise võti?

Loe edasi...

Tütrega Royal Caribbeani Vahemere kruiisil

09.08.2023
Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit

Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit käis koos 16-aastase tütrega juuni lõpus Royal Carribbeani laevaga Odyssey of the Seas 7-päevasel Vahemere kruiisil.

Loe edasi...

Mykonos on kindlasti üks nendest kohtadest, kus tasub erinevaid aktiivseid tegevusi katsetada. Lisaks erinevate kohtade avastamist on võimalik proovida sukeldumist, mägirattaga sõitmist ning erinevaid veespordi atraktsioone nagu purjelauasõit või veelauasõit.

Sukeldumine: Mykonosel on palju koopaid ja vrakke, mis meelitavad nii algajaid kui ka edasijõudnud sukeldujaid.

Mägirattaga sõitmine: Mykonose saarel on künklik sisemus, idüllilised külateed ja metsikud liivarannad, mis teevad mägirattaga sõitmise veelgi põnevamaks.

Veesport: Suunduge Kalafatise rannal asuvasse Mykonose purjelauakeskusesse, et võtta õppetunde või proovida kätt adrenaliinirohketes tegevustes nagu purjelauasõit või veelauasõit.