Barbados

Valged liivarannad, palmid, ja sinine meri iseloomustavad Barbadost kõige paremini. Inimesed sellel saarel on sõbralikud ja naeratavad,  just nagu päike, mis seda maad paitab...

ÜLDINFO
Asukoht – saareriik Kariibi mere regioonis
Pealinn – Bridgetown
Pindala – 431 km2
Rahvaarv – üle 200 tuhande
Rahaühik – Barbadari dollar (BBD)
Riigikeel – inglise keel
Ajavöönd – GMT-4

MIKS KÜLASTADA
Barbados, Kariibi mere kõige populaarsem saar, on mitmekülgne ja romantiline sihtkoht. Siin saab rannal mõnuleda, aktiivselt puhata ja heades restoranides einestada. Barbadose hingematvalt kaunist maastikku kaunistavad suhkruroopõllud, kenad kivimoodustised, valged liivarannad, kirevad lilled ja värvilise majad. Barbados pakub nii liikumisrõõmu kui ka naudinguhetki.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Barbados’t võib külastada aastaringselt, parim aeg selle riigi külastamiseks on veebruarist aprillini, mil ilmad on kõige kuivemad. Põhiline turismihooaeg kestab oktoobrist maini. Keskmised õhutemperatuurid jäävad 21 ja 24 kraadi vahele ja vesi on veel soojem!

KLIIMA
Barbadosil on troopiline kliima ehk kuum ja niiske aastaringselt. Natuke jahedam ja mõnusam on detsembrist aprillini. Keskmised õhutemperatuurid jäävad 21 ja 24 kraadi vahele, kuid õnneks puhub kerge tuul, mis mõjub jahutavana. Keskmine sademete hulk aastas 1270 mm.

PÕNEVAD KOHAD
Barbadose saar on Kariibi mere saarestikust kõige idapoolseim. Saare rannajoon on 97 km pikk. Saare läänepoolel on kaunid korallrannad oivalise valge liivaga, mida piirab kirgassinine meri. Korallrahude ümbruses on aga meri smaragdroheline. Saare idapool on vähem arenenud, lainetus on tugev , rannik on väga kaljune ja järsk. Lääne poolne rannik on aga rahulik ja vesi on selge, ideaalne veespordialadega tegelemiseks.
Barbadosil on mitmeid UNESCO pärandisse kuuluvaid vaatamisväärsusi ja üks neist on pealinn Bridgetown. Bridgetown`i tasub kindlasti külastada, et uudistada parlamendihoonet, neogooti stiilis arhitektuuri, kellatorni ja riiklike kangelaste väljakut. Lisaks on seal Barbadosi muuseum, St. Michaeli katedraal ja palju muud.
Kohaliku loodusega tutvumiseks on ideaalne Barbadosi looduskaitseala, kus saab näha ja nautida Barbadosi tähelepanuväärsemaid olendeid, sealhulgas Barbadosi kuulsaid rohelisi ahve, kelle toimetusi ja suhtlust välismaailmaga on paeluv jälgida. Toidukultuuriga tutvumiseks sobib külastada St. Lawrence Gap´i, mis on tuntud ka kui restoranide ja poodide tänav – ideaalne turistide jaoks.

HEA TEADA

  • Kamuflaaž (Camouflage) stiilis riietus on keelatud – kamuflaaž on mõeldud vaid Barbadosi sõjaväelisele koosseisule, seega teistele on taolise mustriga riietuse kandmine keelatud
  • UV kiirgus on tugev – riietu vastavalt ja kindlasti kasutage päikesekreemi
  • Kraanivesi on täiesti joodav
  • Orkaanide periood kestab juunist novembrini. Välisministeerium soovitab orkaanide lähenemise korral juhinduda kohalike ametiasutuste korraldustest.
 

Huvitavad sihtkohad

Tütrega Royal Caribbeani Vahemere kruiisil

09.08.2023
Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit

Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit käis koos 16-aastase tütrega juuni lõpus Royal Carribbeani laevaga Odyssey of the Seas 7-päevasel Vahemere kruiisil.

Loe edasi...

Silversea kruiisi muljed: Fääri saared, Šotimaa ja Iirimaa

08.08.2023
Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Marika Mikko

Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Marika Mikko sai suurepärase võimaluse käia Silversea kruiisil. Loe muljeid ja vaata reisipilte.

Loe edasi...

Lõunarannikul leidub suurepäraseid randu ja golfiväljakuid, idaranniku lained sobivad suurepäraselt lainelauaga sõitmiseks. Briti mõjud on saarel endiselt tugevad, mistõttu mängitakse saarel palju kriketit, polot, golfi ja tennist.

Vaatamisväärsused: pealinn Bridgetown, Parlamendihoone, Sünagoog, The Barbados Wildlife Reserve, St. Philipi majakas.